A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Kypr - Diskuze

Původní dotaz

Severní Kypr

| ingotek
ingotek
Líbi se mi levnější nabídky od CK na Severní Kypr. Prosím o radu, byl už tam někdo, jak to tam vypada. Líbi se mi klub Laphetos Hotel
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
jali 22.12.2013 10:28
Re: Hotel Laphetos - Kyrenia Severní Kypr 

ahoj Gabčo,podívej si v invii.cz na rezenze hotelů.Laphetos tam má dost recenzí a i jiné hotely

Gabča
21.12.2013 20:39 83.240.15.***
Hotel Laphetos - Kyrenia Severní Kypr 

Plánujeme dovolenou, líbí se nám hotel Laphetos, ale co nás zaskočilo, je přístup do moře. Přes molo po žebřících. Pojedou s námi dvě děti ve věku 7 a 10 let, obě jsou plavci, ale přece jenom, raději bych písečnou pláž. Je někde v okolí písečná pláž, má někdo zkušenosti s hotelem a touto oblastí. Prosím, uvítám všechny informace. Děkuji.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Mandarinka
08.12.2013 22:34 89.177.169.***
Re: Severní Kypr 

Dobrý večer, nejedeme do hotelu, pronajímáme si soukromou vilu. Naši rodinu se skoro dospělými dětmi to vyjde levněji a budeme mít více pohodlí a soukromí. Je to naše první návštěva, takže teprve uvidíme. Ale dávám dohromady dostupné informace a věřím, že budeme nadšeni.

Marta26 07.12.2013 13:20

Ďakujem pekne a prosím vás do ktorého hotela idete?respektíve v ktorom ste boli a by ste sa znovu vrátili? 8-)

Mandarinka
07.12.2013 11:57 89.177.169.***

Zrovna jsem to prověřila, let z Istanbulu na Ercan (Severní Kypr) by měl trvat cca 1,5 h.

Mandarinka
07.12.2013 11:55 89.177.169.***

Teprve se chystáme v červnu, ale dá se očekávat velmi teplé počasí. Během května se začíná oteplovat, teploty přesáhnou hranici 25 °C a postupně vzrůstají až do července, který je na Severním Kypru nejteplejším měsícem. V tomto období vystoupá rtuť teploměru až na 40 °C. V noci teplota často klesne na velmi příjemných 21 °C, při nichž se ve svém hotelu nebo pronajaté vile pohodlně vyspíte. Ještě v říjnu dosahuje denní teplota až 26 °C, takže si můžete s celou rodinou užít dostatek tepla a slunečních paprsků i během podzimních prázdnin. Teprve v polovině listopadu teplota vzduchu na Severním Kypru klesá k nižším hodnotám, ale již v polovině března se vzduch opět ohřívá.
V Egyptě se rozeznávají tři roční období. Jednak je to zima, která trvá od 15. listopadu do 15. března, dále pak první léto od 15. března do poloviny července a posledním ročním obdobím je druhé léto, které přichází v polovině července a trvá až do 15. listopadu.
Nejvhodnější doba pro výlety po Egyptě je období zimy, kdy jsou teploty mírnější, a tak tu není tak sucho a vedro. V období prvního léta jsou teploty ještě snesitelné, takže do poloviny července se doporučují navštívit Egyptská letoviska. Nejteplejším obdobím je druhé léto, kdy se do Egypta vydávají jen opravdoví milovníci parných slunečních dnů.
Optimální doba k návštěvě Egypta za účelem cestování a poznávání je mezi říjnem a dubnem, kdy průměrné denní teploty dosahují v Káhiře 24 °C, v Hurghadě 26 °C a voda Rudého moře má okolo 23 °C.
Na Kypru by tedy mělo být v létě přeci jen snesitelněji.
Mezipřistání může být krátké, cca půl hodiny nebo i několikahodinové (např. v noci). My budeme mít v Istanbulu tam 2 hodiny, zpět skoro 3. Je ovšem možné letadlo opustit a využít zázemí letiště (tedy tvrdí to letecká společnost- uvidíme).

Marta26 03.12.2013 21:34

Prosím vás porovnajte niekto počasie S.Kypr s Egyptom v 7,8,9 mesiaci a medzi pristátie je v Turecku,ako dlho sa potom ešte letí do S.Kypru?Ďakujem pekne. 8-)

Neregistrovaný uživatel
19.11.2013 17:25 86.49.68.***

Byla jsem letos s rodinou a super.Hlavně je tam levno i půjčení aut je výhodné a málo turistů na ostrově, takže poloprázné pláže.Kousek od Lapethosu (asi 5 min.pěšky) písečná pláž

Katka
26.07.2013 10:51 212.67.92.***

Petře, dobrý den a odpusťte. Ve Vašem odkazu jsem nenašla žádnou bližší informaci k "několika malým rodinným penzionům". Mohl byste mi prosím dát přesnější návod? Moc děkuji a přeji hezký den, Katka
kace@medicon.cz

Petr
22.07.2013 10:52 109.71.213.***

Severní Kypr je naprosto fantastický. Není ještě tolik turisticky rozvinutý jako jižní Kypr, což ovšem neznamená, že by to tam bylo nebezpečné nebo zaostalé. Nejkrásnější pláže jsou úplně na severu, na poloostrově Karpaz. Podle mě v Evropě nenajdete srovnatelně krásnou pláž, jako je např. Golden Beach. Tam ovšem zatím moc cestovky nejezdí (díky tomu je ta pláž pořád tak krásná :-) ) a ubytování tam najdete spíš individuálně v několika malých rodinných penzionech, viz. http://poznejtesvet.cz/clanky/tak-trochu-jiny-kypr-posledni-panenske-stredomori-2.html

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu