A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Kypr - Diskuze

Původní dotaz

Přechod ze severního Kypru do jižní části

| pedro44
Ahoj! příšti rok se chystám studovat v Turecku a rád bych navštívil i Kypr. tak v dubnu 2011 se chystám letět trasu Adana - Nikósie. V Nikósii přistanu na letišti v severní části - ercan international airport. zajímá mne jestli je problém přechodu z turecké části do řecké? a jestli dostanu do pasu razítko, že jsem opět na území EU ? to proto aby mi pak následně při návratu do Turecka běželo turistické vízum na novo (90 dní). jestli někdo ví tak budu moc rád za každý info. děkuju a měje se!!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Mcdaniel 13.01.2013 20:15
Re: Prechod sever - jih 

Dobrý deň Amanita,z Vašich príspevkov je zrejmé,že Severný Cyprus poznáte dokonale,preto by som sa chcel spýtať,či sieť požičovní pacific-rentals je dostatočne zastúpená aj v oblasti Famagusta? Majú v ponuke aj štvorkolky a skútre? Budeme tráviť dovolenku v hoteli Crystal Rock cca 20 km severne od Famagusty. Radi by sme denne jazdili na štvorkolách resp. na nejakých jeepoch.
Viete mi povedať,či je v blízkosti takáto možnosť.
Vopred Vám ďakujem za odpoveď :-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Radka
13.12.2012 11:50 109.80.194.***
Přílet do Ercanu - jak se dostat do hotelu v jižní části Nicosie? 

Dobrý den,
vidím, že jste tady na fóru samí zkušení, nebo dokonce místní!
Poprvé letíme na Kypr, teď na Vánoce. Máme letenku na Ercan, ale hotel na Jihu, protože si po přespání chceme půjčit auto v jižní části, abychom mohli cestovat po obou Kyprech. :-)
Co byste mi, prosím, doporučili za transport z letiště do Nikosie/Lefkosy? Dá sepřijet do severní Lefkosy a přejít pěšky přes linii? Jak je to asi tak daleko pěšky, ten přechod přes město?
Mockrát děkuji a přeji krásný den!

• Anonym (4)
  • Anonym (12)
amanitamuscarita 09.10.2011 14:53
Re: řízení - severní kypr 

V severním Kypru stačí náš, český řidičský průkaz, tedy pokud tam nepobýváte a neřídíte více než tři měsíce (pak je potřeba severokyperský), to ale nepředpokládám.

• Anonym (7)
abc
04.10.2011 08:46 80.188.162.***
řízení - severní kypr 

Zdravím, stačí na severním Kypru náš CZ řidičský průkaz nebo potřebuji mezinárodní? Díky!

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
tomasprg
30.09.2011 01:41 109.183.189.***

Ad cestovní pojištění - nedokážu odpovědět, jestli pojištění sjednané v ČR na Severním Kypru platí nebo neplatí. Setkal jsem se už s tím, že pojišťovna Severní Kypr prostě nemá v seznamu zemí, kde pojištění platí, takže asi nejjistější se je obrátit s dotazem přímo na pojišťovnu. Vzhledem k poměrně malým vzdálenostem z turecké části do řecké, není zas takový problém v případě potřeby přepravit se k lékaři či do nemocnice v řecké části.

• Anonym (1)
zena
27.09.2011 16:01 90.179.110.***

zaaajímalo by mě jak je to s cestovním pojištěním. V čechách uzavřu cestovní pojištění pro Kypr. Přicestuji do řecké části a budu chtít navštívit tureckou část. Platí mi v turecké části toto pojištění?

• Anonym (2)
tomasprg
07.06.2011 18:48 94.79.101.***
Re: Přechod ze severního Kypru do jižní části 

Upřesňuji informaci ohledně příletu na letiště Ercan v Severním Kypru. Přijela k nám návštěva, která obdržela vstupní severokyperské razítko přímo do pasu. Podle dostupných informací na internetu, pokud toto razítko nechcete dostat, je potřeba na to úředníka výslovně upozornit a ten orazítkuje jen vízum na zvláštním papíru, které se kontroluje při odjezdu, tedy stejně jako je tomu při přechodu z jižního do severního Kypru.

amanitamuscarita 14.03.2011 09:24
RE: RE: RE: RE: Prechod sever - jih 

Doporucila bych severokyperskou pujcovnu Pacific Car Rentals www.pacific-rentals.com. Mame s nimi vyborne zkusenosti, maji dobre ceny, ktere zahrnuji uz vsechny poplatky a maji nulovou spoluucast. Nabizeji transfer z Larnaky letiste za &pound;40 az &pound;55 za jednu cestu, podle velikosti auta resp poctu prepravovanych osob.

• Anonym (6)
i.b.
09.03.2011 21:58 82.150.185.***
RE: RE: RE: Prechod sever - jih 

mockrát děkuji za váš příspěvek! a nemáte kontakt na nějakou půjčovnu, která transfer umožňuje? děkuji

• Anonym (1)
Tomprg
09.03.2011 21:36 94.79.109.***
RE: RE: Prechod sever - jih 

S půjčeným autem na jihu lze jet na sever jen pokud to umožňují podmínky půjčovny aut (některé to neumožňují). Na hranici si musíte koupit havarijní pojištění pro severní Kypr. Rizikem je, že na severu není půjčené auto pojištěno proti poškození, takže případné škody na vozidle byste musela půjčovně nahradit. Doporučuji se informovat na podmínky přímo u zvolené půjčovny. Pokud chcete strávit na severu více dnů je možností si půjčit auto od severokyperské půjčovny. S takto vypůjčeným autem můžete jezdit ale jen po severní části. Řada půjčoven na severu nabízí transfer z jihu k půjčenému vozu.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu