A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Kypr - Diskuze

Původní dotaz

Limassol aktivity

| MarekP
MarekP
Zanedlouho jedeme s rodinou do Limassolu na dovolenou. Jsme ubytováni v 5*resortu na předměstí. Nechceme jen celý den ležet na pláži a proto se vás ptám, nemáte tak 3 až 4 nápady na výlety v blízkosti Limassolu a případně i dopravu tam, nebo nemáte jen tip, co ve městě nebo v okolí stojí za shlédnutí? Za vaše odpovědi budu moc vděčný.
Ještě mám dotaz ohledně dopravy z letiště Larnaca do Limassolu, našel jsem, že si můžeme objednat taxi (travelexpress.com.cy) ale je to za 60€, je i levnější varianta?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Ema 06.09.2011 21:33
Re: Limassol aktivity 

Jo a travelexpress mám pocit že je na osobu za EUR 12, ať jedeš kamkoli.Holt Kypr není levná destinace.Z Larnaky do Limassolu je to cca 70km. Přeji hezkou dovču.

Ema 06.09.2011 21:28
Re: Limassol aktivity 

Ahoj Marku,před 14 dny jsme se vrátily z Limassolu,kde jse strávily 12 dnů.Tipy na to,co dělat:teď někdy má být festival vína,je tam staré město s hradem,v okolí limassolu pevnost Kolossi,pláže Governor´s Beach (malá,útulná,pod útesy,směrem na Larnaku, je z ní vidět tu vyhořenou elektrárnu,která vyletěla do povětří letos v červenci), směrem na Paphos zase Lady´s Mile Beach (skvělá,dlouhá a široká,čistá) u anglické vojenské základny Acrotiri, Paphos samotný je úžasný, u něj Tombs of the Kings (podzemní chrámy), a nejnádhernější místo snad na světě je Petra tou Romiou (Afroditina skála),kde se dleytologie zjevila z mořské pěny bohyně lásky, krásy, plodnosti a prostituce Afrodita a poprvé se dotkla nohou zemsého povrchu.Ze silnice nad tímto místem můžete pořídit naprosto úžasné fotečky, už mám jednu na PC jako fototapetu.Koupat je tam nebezpečné kvůli spodním vírům.

Dopravu z letiště zajišťují i autobusy, ale stojí EUR 8 na osobu a v podstatě tě stejně dovezou na bus terminal, z něhož musíš jet do hotelu stejně taxíkem. Je to na kraji města a MHD v Limassolu byla zřízena MHD teprve asi před měsícem.

Možná budeš zklamán plážemi v Limassolu. Jsou to městské pláže (až na pár hotelových) a tak i vypadají. Jo a jsou úzké.

MarekP 01.08.2011 15:57
Limassol aktivity 

Zanedlouho jedeme s rodinou do Limassolu na dovolenou. Jsme ubytováni v 5*resortu na předměstí. Nechceme jen celý den ležet na pláži a proto se vás ptám, nemáte tak 3 až 4 nápady na výlety v blízkosti Limassolu a případně i dopravu tam, nebo nemáte jen tip, co ve městě nebo v okolí stojí za shlédnutí? Za vaše odpovědi budu moc vděčný.
Ještě mám dotaz ohledně dopravy z letiště Larnaca do Limassolu, našel jsem, že si můžeme objednat taxi (travelexpress.com.cy) ale je to za 60€, je i levnější varianta?

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu