A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Kypr

Cavo Maris 4* - Výborný hotel pro klidnou dovolenou

Hodnocení ubytování

Pokoje (standardní dvoulůžkové) jsou na řecké poměry celkem prostorné, pěkně zařízené. Na podlaze je dokonce koberec. Centrální klimatizace funguje velmi dobře a je v provozu i na konci sezóny. Dále je ve vybavení fén, telefon (možnost nastavit automatické buzení), televize a jakési "rádio po drátě". I balkón je celkem prostorný a je na něm kromě stolku a dvou židlí i sklopný sušák, což je velmi užitečné. Za poplatek si můžete pronajmout trezor (3E/den + depozit, lednici či sjednat službu minibar -- min 2,5 E/den nebo soupravu na vaření kávy a čaje; také je možno najmout si hotelové tmavší ručníky na pláž -- pokojové se nenosí ven). V pokoji je bohužel jen jedna použitelná zásuvka, a to ještě s redukcí -- zásuvky jsou britského typu (tři ploché kolíky rozestavěné do trojúhelníku). V koupelně jsou dvoukolíkové zásuvky na holící strojek. Levnější pokoje bez výhledu na moře jsou orientovány na západ, takže k večeru je tam slunce (a v plné sezóně asi dost horko), také je slyšet provoz z příjezdové silnice. Bohužel tímto směrem (cca 500m daleko) je i jedna místní taverna s hlučnou hudební produkcí, někdy to večer (cca 21.00 -- 24.00) rušilo. Animace a podobné služby jsme nevyužili a nemůžeme hodnotit, zato jsme využili hotelovou WiFi, která je bohužel poměrně drahá (5 hodin za 8 Eur, využití do 7 dnů) a funguje jen v přízemí (okolí recepce). Pracuje spolehlivě a je celkem rychlá. Hotel v této době nebyl plný, místa bylo všude dost (i na lehátkách v zahradě apod.). Kromě silné české sekce (jezdí sem 4 české cestovky) mezi hosty dominují Švédové a Britové, vzácněji Němci a Rusové.

Hodnocení stravy

Měli jsme polopenzi a úplně nám to stačilo. Snídaně je obvyklého "anglického" typu -- fazole, vejce, slanina, k tomu studený bufet, sýry, jogurty, cereálie, máslo, džemy domácí i prefabrikované, med, mléko a výběr ovoce. Čaj, káva, topinkovací stroj. Výběr se moc nemění, ale je dost široký na to, aby si člověk udělal kombinaci každý den trochu jinak. Vyzkoušeli jsme také "early breakfast" -- časnou snídani, kterou vám přivezou večer předem na pokoj, a v baru si na přání naplníte termosku horkou vodou. Tato snídaně je samozřejmě podstatně chudší, ale také použitelná (pokud brzy ráno někam musíte vyrazit). Večeře, při které vás uvádí číšník ke stolu, vyžaduje dlouhé kalhoty, je bohatá a proměnlivá. Obvykle mívá každý večer nějaký jednotící ráz -- např. řecký, mexický... Výběr je z několika druhů mas (kuřecí, vepřové, hovězí, téměř denně ryby, občas skopové), příloh, zelenin a salátů. Bokem je malý "dětský" bufet s hranolky apod. Jídlo bylo vynikající, nad výběrem by se trápil jen skalní vegetarián, vyloženě bezmasá jídla (s výjimkou přílohových zelenin a těstovin) zde nebyla. V hotelu je na každém patře (a u bazénu) kohoutek s chlazenou pitnou vodou a na pokoji je termoska. Je to skvělé, vůbec jsme nemuseli nakupovat balenou vodu.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel stojí na jižním okraji rekreační oblasti Protaras, do centra (kde ovšem kromě obchodů a restaurací celkem nic zajímavého není) je to cca půl hodiny chůze. V okolí je několik obchodů a jedna, bohužel trochu hlučná, taverna. K nejbližší autobusové zastávce (na hlavní cestě Protaras -- Aya Naypa) je to cca 5min (pozor! jezdí se na britský způsob vlevo a stejně jsou situovány i zastávky!). Nevelká písčitá pláž (žlutý písek) je hned za hotelem. Pláž je částí poměrně uzavřené a mělké zátoky, takže je chráněna před vlnami a voda je zde klidná. Na pláži jsou sice slunečníky a lehátka za poplatek, ale z hotelové zahrady (kde jsou tyto pro hosty v ceně) je to doslova pár kroků. Pláž i voda v zátoce byly většinu našeho pobytu čisté, poslední dny se otočil vítr a zahnal do zátoky nějaké smetí a vodní rostliny. Zátoka je většinou písčitá, mělká, ještě 50m od břehu se lze na mnoha místech postavit, ale obsahuje i skalnatá místa. Je vhodná i pro šnorchlování, pod vodu je docela živo. Při plavání je dobré dávat pozor na mělčiny. Myslíme si, že pláž (a její blízkost) je silným bodem hotelu. Na pláži je možno za poplatek sjednat aktivity vodních sportů, lyže, skútr, potápění atp., paragliding (také pro 2 a 3 osoby současně) nebo výlet lodí kolem pobřeží (výlety v angličtině jsou s místními vždy o několik euro levnější než ty s českými /slovenskými průvodci). V docházkové vzdálenosti cca 7 minut pěšky je další veřejná písečná pláž.

Hodnocení personálu hotelu

Personál je velice ochotný, přátelský. Hotel se snaží působit i v rovině osobnějších vztahů. Pro hosty, kteří jsou zde opakovaně, se dělává slavnostní večeře s manažery. Pokud máte narozeniny, dostanete k večeři dort (vždy s jednou svíčkou) a číšníci vám zapějí sborem "happy birthday". Zdejší starší číšníci (jinak je mezi personálem řada jiných národností včetně Poláků, Gruzínců atp.) ve vší zdvořilosti občas žertují s hosty, zvláště s dětmi. Zdejší angličtina je na vyšší úrovni než běžný průměr v Řecku. V recepci jsou většinou velmi ochotní, poradí, s čím mohou a často i s tím dalším. V řadě recenzí zmiňovaná paní Margita je neuvěřitelná a velmi milá. Jediný problém je, že při časném příjezdu, budete muset čekat cca do 14.00, než budou připraveny pokoje. Mimochodem, uklízí se tu (alespoň po dobu našeho pobytu) velmi pečlivě -- pokoje cca mezi 9.30 -- 13.00. Hotel má k dispozici místnost pro uskladnění kufrů, v suterénním patře jsou k dispozici převlékárny, záchody sprchy, takže není nutno trpně čekat v poněkud dusné vstupní hale. Toto uspořádání také dovoluje dostat se k moři, aniž by člověk musel mokrý ťapkat přes recepci, od bazénu a moře projdete přímo k výtahu suterénem.

Celkový dojem, přístup personálu

Byli jsme zde v druhé půli října 2009 a můžeme hotel s dobrým svědomím doporučit, zejména těm, kdo hledají klidnou dovolenou, případně jedou s menšími dětmi. V říjnu je zde klidnější provoz (hotel už nebyl plný), ještě přijatelně teplá voda v moři (až 26°C), přitom už není příliš horko (max. 28 -- 32°C).

Fotogalerie

Další recenze hotelu

nemá chybu Daniela Chodová   05.10.2010
Za tu cenu nic moc Jirka   10.08.2010
Krasna dovolenka   18.09.2009
Úžasná dovolená Alena Blažková   31.08.2009
Pohoda   18.08.2009
Solidní hotel   08.07.2009
Naposled   18.06.2009