A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Kypr - Diskuze

Původní dotaz

Je to na koupání v říjnu?

27.05.2007 19:54:20 | Tunik
Ahoj,

pokud bysme naplánovali cestu na Kypr v říjnu - jde počítat s letním počasím bez deště? A půjde se koupat v moři? :-)

Jak to tam vypadá mimo léto - jsou tam turisté i na podzim nebo je tam vylidněno?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
25.10.2018 08:17:05 86.49.244.***
Re: Je to na koupání v říjnu?  

Návštěva Cypru v októbri určite stojí za to. Navštívili sme s priateľkou letovisko Ayia Napa (pre neznalých sa jedná o južnú časť ostrova - Cyperská republika, súčasť EU, nie je ale súčasťou schengenu) v termíne 8.10.- 22.10.2018.

Sám som riešil nedávno otázku, či sa vyplatí navšteva Cypru v októbri. Po preskúmaní štatistík teplôt vzduchu a vody na Cypre (https://www.kypru.cz/rijen-pocasi-kypr/) som si nebol celkom istý teplotou vody, ktorá mala byť v tomto období len od 18-14°C. Naštastie som pri rozhodovaní neuprednostnil štatistiky, ale dal som na názory a reálne skúsenosti ľudí, ktorí navštívili Cyprus v októbri. A urobil som veľmi dobre :-)

Prvé dni po príchode pretrvávali teploty 29-30°C a slnečné počasie. Teplota mora pocitovo 28°C. Teplomer som nemal, takže netuším koľko to v skutočnosti bolo, ale fakt, že moja zimomriavá priateľka vošla dobrovoľne o 7:30 do mora, potvrdzuje, že more bolo príjemně teplé.

Asi po piatich slnenčných dňoch sa začal občas objavovať jemný biely opar, čo pocitovú teplotu ešte zvyšovalo. V ďalších dňoch sa občas začali objavovať zrána a večerom oblaky, inak cez děn stále azuro a teplo (piesok na pláži už nepáli, ale je príjemne nahriaty), more stále teplé. Teploty už ale nedostahovali 30°C, podľa meteo aplikací 27-28°C.

Pozvoľné ochladzovanie pokračovalo a cca. 5 posledných dní (18-22.10.2018) bolo oblačnosti viac a viac a teploty sa pohybovali okolo 25-27°C. Poslené 3 dni už boli rána a večeri chladnejšie. More bolo oproti prvým dňom po príchode trochu chladnejšie, ale stále príjemné na kúpanie (najteplejšie aké som zažil).

Veľkou výhodou Cypru oproti iným ostrovom stredozemného mora je fakt, že po celú dovolenku sme nezaznamenali nepríjemný vietor s akým sme sa stretávali opakovane na dovolenkách v Španielsku (Andalúzia - Alméria) a na ostrovoch (Mallorca) a to v letných mesiacoch (v obdobiach júl až začiatok septembra).

Letovistko Ayia Napa je takým Las Vegas Cypru a v sezóne to môže byť pre niektorých už moc.. Ayia Napa v októbri už nie taká preplněná. Ľudí už nie je ako na Václaváku, ale nie je tam ani pusto, takze aj v tomto ohľade môžem návštevu Cypru v októbri odporučiť.

Sezóna v letovisku Ayia Napa končí 31.10. Hotely sa uzatvoria a obchody podľa informácii miestnych sa polepia novinami a uzatvoria. Možnosti návštevy Cypru ale zostávajú v mestách ako je Larnaca pravděpodobně po celý rok.

Záver:
Pokiaľ by som v budúcnosti plánoval neskorú dovolenku na Cypre, zvolil by som termín v období: posledný septembrový týžden - až prvá polovica októbra.

• Anonym (1)
Sally 13.09.2017 11:31:33
Re: mezipristani  

Agia Napa NENÍ v Severokyperské Turecké republice. Leží v Kyperské republice, nechápu důvod mezipřistání. Cílové letiště je Larnaca, a ta leží na jihu a létá se tam bez mezipřistání. S mezipřistáním se létá do Nicosie a že by se tam létalo do Agia Napa, to teda nevím ..........

Neregistrovaný uživatel
13.09.2017 08:59:26 195.28.72.***

Severocypersku turecku republiku nikto neuznal (okrem Turecka). Takže neexistuje do nej ani priame letecke spojenie z EU. Preto sa leti z EU do Turecka, tam je medzipristátie a potom sa letí "domacou" linkou z Turecka na Sev. Cyprus. Je to vždy to isté lietadlo, len sa "zmení" medinárodna linka na domácu tým medzipristátím

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
12.09.2017 13:10:32 89.103.105.***

Severní Kypr má vždy mezipřistání v Turecku...

• Sally
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
11.09.2017 23:57:00 85.70.227.***
mezipristani  

Pred 5ti lety jsme leteli na Kypr Agia Napa bez mezipristani. Proc je nyni mezipristani v Turecku? Odpovi nekdo ?

Neregistrovaný uživatel
29.07.2017 16:02:16 178.255.168.***

,poprvé poletíme na s. Kypr , Lapta , hotel Sempati, září 6.9. na 7 dni, všechny info k pobytu zde v hotelu mám pročteny recenze atd,,, jestli ví někdo více napište co a jak , budu Vám vděčny

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
18.07.2017 08:44:45 165.225.72.***

Zdravím, byli jsme na Severním Kypru začátkem června a bylo kol 35 stupňů. Paráda! Jen po písku na pláži se nedalo chodit bosky, písek byl hodně rozpálený. Doporučuji hotel Acapulco-perfektní pro rodiny s dětmi, je tam úplně nový aquapark přímo v resortu! A strava neskutečně úžasná, až mě mrzelo, že jsem všechno nestihla ochutnat ;-) Jediné negativum vidím v mezipřistání v Turecku bez kterého to nelze, čekali jsme v Turecku hodinu v letadle než jsme opět vzlétli směr Kypr.

Neregistrovaný uživatel
01.05.2017 21:57:51 89.173.107.***

prosím vás nevrátil sa niekto akú má teplotu more,kamošky chcú ísť začiatkom júna,teda 6 mesiaca,dá sa kúpať,či?dík. 8-)

Jarin 73 15.03.2017 00:00:55
Kypr v říjnu  

Zdravím,chtěli byjsme s manželkou poprvé navštívit Kypr a to v říjnu.Co čtu tak by tam snad ještě mělo být teplo,chceme jet hned začátkem měsíce.Poradí někdo destinaci?Nebo hotel?Pojedeme poprvé po mnoha letech s dětmi samy tak si to chceme užít a budeme rádi když najdeme nějakého cestovatele který nám co nejvíce poradí!Předem děkuji!Kdyby měl někdo zájem o informace o Bulharsku tak moc rád poradím,pár let tam už jezdíme.Díkes Jarin. :-)

Neregistrovaný uživatel
08.03.2017 22:42:57 46.183.64.***
Re: dovolená  

Byla jsem loni v Lapta-sev.Kypr,koncem září,zač.října.Krásné teplo i teplé moře.A turistů tak akorát:-).Hlavně žádné řvaní pubescentů a batolat.-). :-)

• Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu